شکست خوردن ایران سلامت آلودگی بهداشت

شکست خوردن: ایران سلامت آلودگی بهداشت ترافیک بهداشتی اجرای طرح طرح ترافیک آلودگی هوا هوای پایتخت وزارت بهداشت

گت بلاگز اخبار اجتماعی درخواست وزارت بهداشت از شهرداری ، طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد

سرپرست گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه که طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد، گفت: مورد نیاز است که مسئولان شهری این عنوان را از

درخواست وزارت بهداشت از شهرداری ، طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد

طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد/ درخواست وزارت بهداشت از شهرداری

عبارات مهم : ایران

سرپرست گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه که طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد، گفت: مورد نیاز است که مسئولان شهری این عنوان را از طریق یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در پایتخت کشور عزیزمان ایران ارزیابی کنند تا اثرات مثبت و منفی آن بر سلامت مشخص شود.

دکتر عباس شاهسونی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تدوین نشدن پیوست سلامت جهت طرح ترافیک در تهران، اظهار کرد: در تمام دنیا پیش از اجرای طرح های متفاوت به خصوص حمل و نقل که تاثیر زیادی بر سلامت شهروندان دارند، پیوست سلامت در نظر گرفته می شود. متاسفانه اجرای طرح ترافیک تازه در شورای سلامت و امنیت غذایی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح نشده است و جا دارد مسئولان شهری این عنوان را از طریق یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در پایتخت کشور عزیزمان ایران ارزیابی کنند تا اثرات مثبت و منفی آن بر سلامت مشخص شود.

وی ادامه داد: شرح این طرح جهت نظر خواهی به وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان اعلام نشده است و بنابراین این عنوان جزو نواقص طرح هست. اگر پیوست سلامت تدوین شود، می توان با اعداد و ارقام تاثیر آن را بر آلودگی هوا اعلام کرد تا عالی ترین مدل طرح اجرا شود.

درخواست وزارت بهداشت از شهرداری ، طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد

شاهسونی ادامه داد: از طرفی نیز در زیاد روزهای یک ماه اخیر شاهد بارندگی و وزش باد در پایتخت کشور عزیزمان ایران بودیم و بر همین اساس نمی توان سلامت هوا را به اجرای طرح ترافیک نسبت داد. اگر این طرح در زمستان بررسی شود، آن وقت می توان گفت که این طرح در کم کردن آلودگی هوا موثر بوده یا خیر.

سرپرست گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: هر چند مبنای دریافت طرح ترافیک، معاینه فنی هست، ولی هرکسی که پول داشته باشد وارد طرح می شود و به این ترتیب طبعا میزان تردد زیاد کردن پیدا می کند. به دنبال این زیاد کردن تردد نیز ترافیک و آلودگی هوا زیاد کردن می یابد. نمی توان در کلانشهری مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران طرحی را اجرا کرد و بعد ببینیم که سلامت مردم به خطر افتاده است یا خیر. قبل از اجرای طرح باید به فکر سلامت مردم باشیم و تبعات آن را در نظر بگیریم.

سرپرست گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه که طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد، گفت: مورد نیاز است که مسئولان شهری این عنوان را از

شاهسونی، معاینه فنی صحیح و تعداد مجوز محدود را از عوامل موثر بودن طرح ترافیک در کم کردن آلودگی هوای کلانشهری چون پایتخت کشور عزیزمان ایران دانست و گفت: ما اعلام کردیم که این طرح نیاز به ارزیابی اثرات بهداشتی و پیوست سلامت دارد، ولی اقدامی انجام نشد. آلودگی هوا در پایتخت کشور عزیزمان ایران ارتباط زیادی با تردد خودروها دارد؛ به همین علت اگر معاینه فنی داشته باشند، سطح آلودگی نیز کم کردن می یابد. اگر تعداد خودروی بیشتری صرف اینکه معاینه فنی دارند، مجوز ورود به محدوده طرح را دریافت کنند و طرح بیشتری صادر شود، طبیعی است که ترافیک و آلودگی هوا و صوتی را به دنبال دارد.

وی همچنین اضافه کرد: ممنوعیت فروش طرح ترافیک یکی از مصوباتی بود که در وقت شرایط اضطراری آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران اجرا می شد. قبلا در پایتخت کشور عزیزمان ایران روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار طرح ترافیک به فروش می رسید. روزهایی که فروش طرح ممنوع می شد با توجه به اینکه میزان تردد خودروها کم کردن می یافت، شاهد کم کردن آلودگی هوا بودیم. از طرفی نیز در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۳هزار اتوبوس فرسوده دیزلی وجود دارد و طبق قانون شهرداری از دو سال پیش ملزم شده است است که خودروهای عمومی دیزلی را به فیلتر دوده مجهز کند، ولی این فیلتر فقط روی ۵۰ دستگاه اتوبوس فرسوده راه اندازی شد که تاثیری در کم کردن آلودگی هوا نداشت.

سرپرست گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق آنچه شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرده هست، اتوبوس های دیزلی فرسوده ۱۱ درصد در آلودگی هوا در پایتخت کشور عزیزمان ایران موثر هستند. طرح خوبی در دولت یازدهم جهت جایگزینی تاکسی های فرسوه اجرا شد، ولی هنوز هم تاکسی های فرسوده زیادی در سطح شهر تردد می کنند.

درخواست وزارت بهداشت از شهرداری ، طرح ترافیک تازه پیوست سلامت ندارد

واژه های کلیدی: ایران | سلامت | آلودگی | بهداشت | ترافیک | بهداشتی | اجرای طرح | طرح ترافیک | آلودگی هوا | هوای پایتخت | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog