شکست خوردن ایران سلامت آلودگی بهداشت

شکست خوردن: ایران سلامت آلودگی بهداشت ترافیک بهداشتی اجرای طرح طرح ترافیک آلودگی هوا هوای پایتخت وزارت بهداشت

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی روایت فضانوردانی که با سفر به فضا شاعر و نقاش شدند!

برای بعضی این پرسش پیدا می‌شود که زندگی در مدار زمین و شرایط بسیار سخت آن بویژه زندگی در میان اتاقکی آهنی با آن همه ماشین و دستگاه روحیه انسان را خراب نمی‌کند و

روایت فضانوردانی که با سفر به فضا شاعر و نقاش شدند!

روایت فضانوردانی که با سفر به فضا شاعر و نقاش شدند!

عبارات مهم : زندگی

برای بعضی این پرسش پیدا می شود که زندگی در مدار زمین و شرایط بسیار سخت آن بویژه زندگی در میان اتاقکی آهنی با آن همه ماشین و دستگاه روحیه انسان را خراب نمی کند و از او موجودی خشن نمی سازد؟

به گزارش ایسنا، بر تصویر تصور بسیاری پاسخ این پرسش نه تنها منفی است بلکه ثابت شده است در بیشترین کیهان نوردان و شاید بتوان گفت در همه آنها عوض کردن و تحولات عجیبی بوجود می آورد که نشانگر تلطیف روحیه است ولی نمی شود علت آن را تشریح کرد. به عنوان نمونه “الکساندر بالاندین” می گوید من قبل از سفر به فضا به محیط زیست کمتر علاقمند بودم. از شهرها و نشانه های توسعه صنعتی خوشم می آمد. به یاد ندارم که تمایلی به شعر و هنر داشته باشم. ولی در وقت سفرم به مجتمع مداری میر، رفته رفته متوجه تغییری در روحیه ام شدم. دیدم دوست دارم نقاشی بکشم و شعر بگویم. جالب آنکه توانایی این کار را هم در خودم یافتم. من در اوقات فراغتم شروع کردم به کشیدن نقاشی و گفتن شعر. گرچه هنوز آنها را چاپ نکرده ام ولی این مجموعه برایم بسیار عزیز است.

در بازگشت به زمین متوجه شدم بر روی این سرزمین مادری، چیزهای قشنگ و جالبی وجود دارد که من قبل از سفر آنها را نمی دیدم. من امروز هنگامی که به جنگل و صحرا می روم خیلی دقت می کنم که گلی را لگد نکنم. درختان، رودخانه ها، گل ها و پروانه ها برایم قشنگی عجیبی پیدا کرده اند که قبلا آن را نمی دیدم. همان طور که گفتم تقریبا همه دوستانی که من می شناسم بعد از سفر به فضا عوض کردن روحیه پیدا کرده اند و نگاهشان به زندگی عوض شده است است.

روایت فضانوردانی که با سفر به فضا شاعر و نقاش شدند!

“گرمان تیتف”, دومین فضانورد دنیا و جوانترین انسانی که تاکنون به فضا رفته است اعتقاد بود اگر ما می خواهیم جهانی آرام و آباد داشته باشیم باید رهبران دنیا را به فضا بفرستیم چون از آن اوج خواهند دید این منزل ما چقدر شکننده است.

“آندریوشنکو” می گوید: فضانوردان بیش از بسیاری از مشاغل به بشریت فکر می کنند. آنها بدبختی ها و مشکلاتی را که در زمین وجود دارد زیاد از دیگران حس می کنند و از وجود این مسایل در تشویش هستند لیکن علی رغم تصور بسیاری، احساساتی تر هستند و به زمین و مردمش با علاقه می نگرند.

برای بعضی این پرسش پیدا می‌شود که زندگی در مدار زمین و شرایط بسیار سخت آن بویژه زندگی در میان اتاقکی آهنی با آن همه ماشین و دستگاه روحیه انسان را خراب نمی‌کند و

“انوشه انصاری” می گوید: هنگامی که از درون ایستگاه فضایی به دنیا لایتناهی نگاه می کنید، واقعا زیباست. زمین سیاره ای ‏سراسر صلح، به دور از جنگ و درگیری های قومی، نژادی و مذهبی به نظر می رسد. سرشار از انرژی ‏مثبت.

“پاول پاپویچ” ششمین انسانی که در مدار زمین بر گرد این سیاره چرخید می گفت: حتی خشن ترین انسانها هم بعد از دیدن سیاره زمین از آن ارتفاع قلبی نرم پیدا می کنند گرچه با ارزش ترین چیز زمین یعنی انسانها از آن مسافت قابل رویت نیستند ولی همان قشنگی های زمینی مثل دریاها، کوهها و خشکی ها هر یک به تنهایی می تواند آرامشی درونی به انسان ببخشد.

روایت فضانوردانی که با سفر به فضا شاعر و نقاش شدند!

واژه های کلیدی: زندگی | سیاره | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog