شکست خوردن ایران سلامت آلودگی بهداشت

شکست خوردن: ایران سلامت آلودگی بهداشت ترافیک بهداشتی اجرای طرح طرح ترافیک آلودگی هوا هوای پایتخت وزارت بهداشت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اعجوبه دنیای سینما , ۲۲ جمله ماندگار از کریستوفر نولان

کریستوفر نولان اعجوبه دنیای سینماست که شاهکارهای بزرگی مانند فیلم های مِمنتو، تلقین، شوالیه تاریکی، میان ستاره ای و دانکرک را به عنوان آثاری درخشان از این هنرمن

اعجوبه دنیای سینما , ۲۲ جمله ماندگار از کریستوفر نولان

۲۲ جمله ماندگار از کریستوفر نولان؛ اعجوبه دنیای سینما

عبارات مهم : احساس

کریستوفر نولان اعجوبه دنیای سینماست که شاهکارهای بزرگی مانند فیلم های مِمنتو، تلقین، شوالیه تاریکی، میان ستاره ای و دانکرک را به عنوان آثاری درخشان از این هنرمند بزرگ دیده ایم و لذت برده ایم.

نولان ۴۸ ساله که این روزها پولش از پارو اوج می رود، فیلم های اولیه خود را با کمترین بودجه به پیش برد تا راه خود را به پروژه های چندین میلیونی باز کند. نولان که زاده هشتم مردادماه سال ۱۳۵۰ خورشیدی است نخستین تجربه فیلمسازی خود را در سن ۷ سالگی شروع کرد و به فیلمسازی ادامه داد تا شاهد درخشش فیلم تعقیب و ممنتو بودیم.

این صورت مشهور دنیای سینما بعد از موفقیت، سراغ فیلم بی خوابی رفت و با ساخت سه گانه فیلم های شوالیه تاریکی ثابت کرد که شخصیت های دنیای کتاب های کمیک را می توان به گونه ای دیگر به بر روی پرده نقره ای به تصویر کشید. این امر باعث شد فیلم شوالیه تاریکی به فروشی حدود یک میلیارد دلار دست پیدا کند.

نولان در ادامه به سراغ ساخت فیلم میان ستاره ای رفت که چیزی حدود ۸۲۸ میلیون دلار سودآوری داشت و مدتی پیش نیز فیلم دانکرک را در سال ۲۰۱۷ با کارگردانی نولان شاهد بودیم.

نولان رویکرد منحصر به فردی به داستان گویی در سینما دارد و توجه بیش از حد وی به جزيیات در فیلم های این کارگردان پرآوازه واقعاً مثال زدنی هست. این موارد باعث شد تا هنرپیشه های بزرگی مانند لئوناردو دی کاپریو، متیو مک کانهی، کریستین بیل و تام هاردی حضور در فیلم های نولان را به عنوان افتخاری جهت خود قلمداد کنند.

اعجوبه دنیای سینما , ۲۲ جمله ماندگار از کریستوفر نولان

از آنجایی که نولان به تازگی ۴۸ ساله شده است و تولدش را مراسم خوش حالی می گیرد وقت را مغتنم شمردیم تا در ادامه به سخنان پرمعنای نولان اشاره کنیم که از وسعت ذهن این هنرمند بزرگ حکایت دارند.

۱. قهرمان هرکسی می تواند باشد، حتی مردی که کار راحت ای مانند پوشیدن لباس پسر جوانی را انجام می دهد، با دوستی خود به این پسر جوان نشان داده است که کار دنیا هنوز تمام نشده و همچنان می توان به آینده امید داشت.

۲. قانون شکنی جذابیتی ندارد مگر اینکه باعث ایجاد قانون های جدیدی شود و جذابیت انجام کارها را زیاد کند.

۳. عزیزان، از رویاپردازی و خیال های کوچک و بزرگ نترسید.

۴. از دوران کودکی مجذوب رؤیا ها بوده ام و رابطه میان رؤیا و سینما هر لحظه مرا جذب خود کرده است.

۵. کنجکاوی محض، بیشترین آموزش پذیری را به دنبال دارد.

۶. هر لحظه بر این باور بوده ام اگر می خواهید فیلم باکیفیتی بسازید که ارزش بیشتری نسبت به فیلم های معمولی داشته باشد باید ریسک های زیادی را به جان بخرید.

۷. ایده هایتان را سرجمع کنید و اجازه دهید مدتی بگذرد، سپس مشغول به کارهای دیگری شوید و مدتی بعد دوباره سروقت ایده هایتان بروید تا مشخص شود که درست بوده اند.

۸. آیا انسان ها می افتند؟ جهت اینکه یادبگیرند دوباره روی پایشان بایستند.

۹. احساس غریبی وجود دارد که روز به روز از غیرطبیعی بودن فیلم ها حکایت دارد، این احساس را درک کرده ام.

۱۰. یکی از چیزهایی که در مقام نویسنده یا کارگردان نیاز دارید استفاده از نشانه ها و سمبل های مهم هست، بدون آنکه این نشانه ها را کاملاً درک کرده باشید.

۱۱. هر لحظه به دنبال انجام کارهای بزرگ باشید.

۱۲. مردم به دنبال چیزی هستند که به آن ها نشان دهد شما از عهده حرفی که زده اید بر خواهید آمد، توصیه همین جاست.

۱۳. از کودکی به رؤیا علاقه داشته ام، هر لحظه مجذوب این باور بوده ام که ذهن شما، هنگامی که که خواب هستید می تواند دنیایی واقعی را در عالم رؤیا جلوی چشمان شما بیاورد.

۱۴. حقیقت این است که انسان ها دوست دارند در راس همه چیز قرار بگیرند ولی موفقیت بدون تکیه کردن و کمک گرفتن از اطرافیان ممکن نیست.

۱۵. هر روز صبح از خواب برمی خیزیم و می خواهیم زندگی را طوری که می خواهیم به پیش ببریم، ولی غالباً این کار را نمی کنیم، اینجاست که شخصیت کاراکتری مانند بتمن جالب می شود، آیا که بتمن پرسشها بزرگ و کوچک را از سر راه خود بر می دارد و در راه زندگی به پیش می رود.

۱۶. از ۱۰ یا ۱۱ سالگی می خواستم فیلم ساز شوم.

۱۷. گاهی اوقات فکر می کنم چقدر عجیب است که باید دقیقاً همان کاری را که می خواهم انجام دهم، کنار آمدن با این کار سخت است آیا که باید هر از گاهی به خودم یادآور شوم که در حال ساخت فیلم هستیم و این دقیقاً همان چیزی است که دنبالش بوده ام. این یادآوری مرا خوشحال و راضی می کند.

۱۸. هرگز خودم را شخصی خوش شانسی قلمداد نکرده ام، من زیاد از حد معمول بدبین هستم.

۱۹. شما هرگز نخواهید فهمید چگونه کاری را به سر منزل مقصود رسانده اید. هرگز نخواهید فهمید علاقه شما به انجام یک کار از کجا آمده است یا اینکه آیا علاقه دارید کاری تازه و نو را شروع کنید. بعد از آخر هر فیلم که به خودم نگاه می کنم متوجه می شوم که عوض کردن کرده ام.

۲۰. تلاش می کنم تا جایی که امکان دارد در انجام کارها آدم کارآمدی باشم و به گمانم این نگرش به انجام کارهای من کمک کرده هست. من به کار کردن منظم و قرار گرفتن زیر فشارهای مالی و وقت بندی های دقیق علاقه دارم و تلاش می کنم به شاخص های تعیین شده است در هر کار پایبند بمانم.

۲۱. هنگامی که که به توانایی ذهن بشری و امکان خلق یک دنیای کامل در عالم خواب و رؤیا فکر می کنم ، احساس می کنم ذهن انسان به وسیله دانش امروزی درک نشده است.

۲۲. عالی ترین هنرپیشه ها به صورت غریزی نیازهای سایر هنرپیشه ها را درک کرده و بازخوردی مناسب نسبت به این نیازها فراهم می کنند.

در این قسمت به آخر سخنان پرمعنای کریستوفر نولان رسیدیم که باید با طلا قاب گرفت، پیشنهاد می کنیم اگر شما هم به این کارگردان خوش آوازه صنعت سینما علاقه دارید و گفته های نابی از این مرد بزرگ را می شناسید، در قسمت نظرات ما و سایر بازدیدکنندگان را در جریان این گفته ها قرار دهید.

کریستوفر نولان اعجوبه دنیای سینماست که شاهکارهای بزرگی مانند فیلم های مِمنتو، تلقین، شوالیه تاریکی، میان ستاره ای و دانکرک را به عنوان آثاری درخشان از این هنرمن

برترین ها

واژه های کلیدی: احساس | سینما | کارگردان | کارگردانی | اخبار فرهنگی و هنری

اعجوبه دنیای سینما , ۲۲ جمله ماندگار از کریستوفر نولان

اعجوبه دنیای سینما , ۲۲ جمله ماندگار از کریستوفر نولان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog